Warunki wypłaty kredytów studenckich 2017/2018

| 7 czerwca 2017 | 0 komentarzy

Nowe przepisy dotyczące zaciągania kredytów studenckich weszły w życie w grudniu ubiegłego roku. Oczywiście nie każdy bank udziela kredytów studentom, ale wybrane instucje mają w ofercie takie produkty finansowe. Co ciekawe, obecnie można złożyć wniosek o pożyczkę, jeszcze przed rozpoczęciem studiów.

Rok 2016 przyniósł dobre zmiany, obecnie oferty kredytowe są lepiej dopasowane do potrzeb studentów. Tak, więc można na przykład wybrać wysokość transz – 400 zł, 600 zł, 800 zł lub 1000 zł miesięcznie. Kredyt studencki to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na niskie oprocentowanie oraz korzystne warunki spłaty. Zobowiązanie finansowe trzeba zacząć spłacać dopiero po dwóch latach od zakończenia edukacji, do tej pory odsetki są pokrywane z budżetu państwa. Najlepsi studenci mogą liczyć na częściowe umorzenie kredytu, co dodatkowo motywuje do pracy. Pieniądze w ramach kredytu studenckiego można pobierać przez 6 lat, w przypadku doktorantów 4 lata.

Warunki do kredytu studenckiego 2017/2018

Aby móc uzyskać kredyt studencki, należy rozpocząć naukę przed ukończeniem 25 roku życia, co ciekawe wniosek kredytowy można złożyć przed uzyskaniem statusu studenta. Kolejnym kryterium, które należy spełniać jest dochód w rodzinie, nie może on przekraczać 2500 zł na osobę. Bardzo ważne jest także ustalenie zabezpieczenia długu, musimy znaleźć osobę, która za nas poręczy i weźmie na siebie odpowiedzialność w razie, gdy my nie będziemy w stanie spłacać kredytu. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem poręczyciela, można wnioskować o poręczenie Banku Gospodarstwa Krajowego lub Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w przypadku, gdy zamieszkuje się teren wiejski.

Wymagane dokumenty

Jak wspomniano, nie wszystkie banki udzielają kredytów studenckich, dlatego należy udać się do tego, który ma podpisaną umowę z BGK; kolejnym krokiem będzie złożenie odpowiednich dokumentów. Potrzebny będzie wniosek o kredyt, zaświadczenie o rozpoczęciu nauki na uczelni wyższej, oświadczenie o dochodach oraz liczbie członków rodziny, zaświadczenie o dochodach poręczyciela oraz oświadczenie żyranta o sytuacji finansowej.

Sprawdź także:
kredyty gotówkowe promocje maj 2022
kredyty hipoteczne promocje maj 2022
konta osobiste promocje maj 2022
konta dla firm promocje maj 2022

O Autorze:

Filed in: Kredyty
×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Google+