SGB-Bank S.A. wprowadza nowy model bankomatów

| 1 maja 2014 | 0 komentarzy

SGB-Bank S.A. i First Data Polska S.A. poinformowały o zakończeniu procesu certyfikacji bankomatów nowego dostawcy. Urządzenia Nautilus Hyosung, dostarczane przez firmę Sygnity SA, są już dostępne w sieci Spółdzielczej Grupy Bankowej.

First Data Polska, która od 1999 roku obsługuje bankomaty należące do Zrzeszenia SGB, w zakresie zarządzania, monitoringu technicznego oraz przetwarzania transakcji, wspierała SGB-Bank w uzyskaniu certyfikacji M-TIP (MasterCard – Terminal Integration Process) oraz ADVT (Acquirer Device Validation Toolkit), wymaganych przez międzynarodowe organizacje płatnicze przed wprowadzeniem do użycia każdego nowego typu bankomatu lub terminala płatniczego.

SGB-Bank jest tym samym pierwszym bankiem w Polsce, posiadającym niezbędne certyfikacje w zakresie rozwiązania oferowanego przez Nautilus Hyosung.

Zakończone sukcesem testy funkcjonalne nowych bankomatów poświadczają możliwość dokonywania transakcji gotówkowych i bezgotówkowych przez posiadaczy kart. W przyszłości, obok wypłaty gotówki, sprawdzenia salda czy odblokowania i zmiany PINu w urządzeniach marki Nautilus Hyosung będzie możliwe wdrożenie obsługi transakcji niestandardowych, takich jak przelew czy spłata zadłużenia.

„Jako bank zrzeszający, umożliwiamy Bankom Spółdzielczym wybór technologii dostosowanej do lokalnych potrzeb. To właśnie popularność transakcji bankomatowych w grupie klientów banków należących do Zrzeszenia zaowocowała decyzją o wdrożeniu w sieci bankomatów SGB sprzętu nowego producenta” – powiedział Robert Hegmit, Dyrektor Centrum Operacyjnego i IT SGB-Banku S.A.

źródło: prnews.pl

O Autorze:

Filed in: Banki
×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Google+