Kredyt samochodowy tradycyjny czy online?

| 9 kwietnia 2015 | 0 komentarzy

Kredyt samochodowy to zdecydowanie bardziej korzystna, niż kredyt gotówkowy, opcja sfinansowania wymarzonego auta. Niższe oprocentowanie i koszty dodatkowe, wydłużony okres spłaty zobowiązania, niezbyt skomplikowane procedury bankowe. Jednak jak wybrać najkorzystniejsza ofertę? Może warto zaryzykować i poszukać kredytu najbardziej atrakcyjnego dla nas on-line? W końcu Internet rozwija się w szybkim tempie dając nam nieograniczone możliwości?

Zapewne zaletą kredytu przez Internet jest oszczędność czasu i mało skomplikowane procedury bankowe. W sieci mamy możliwości nie tylko porównania ofert kilku banków, poczytania opinii i wyboru najlepszej oferty, ale także często banki wprowadzają dodatkowe profity dla internautów, m.in. zniżki, atrakcyjne bonusy, czy nagrody rzeczowe dla klientów wybierających taką formę komunikacji z bankiem.

Dla posiadaczy kont w banku, w którym zdecydujemy się zaciągnąć kredyt samochodowy wniosek to jedynie wypełniony formularz, nawet bez zaświadczeń (bank dysponuje historia rachunku). W przypadku klientów „obcych” dokumentów jest nieco więcej. Oczywiście, jak w przypadku innych kredytów, badana jest zdolność kredytowa klienta, a pieniądze albo przekazywane na wskazane konto, albo bezpośrednio do salonu sprzedaży.

W związku z tym, że kredyty w sieci nie wymagają obsługi przez doradcę bankowego, są zdecydowanie tańsze. Dodatkowo klient może skorzystać z wielu ciekawych bonusów przygotowywanych dla klientów on-line przez banki.

Niestety w sieci roi się także od ofert kredytów samochodowych parabanków. Często, mimo kuszącej oferty, ostatecznie kredyt nie okazuje się aż tak preferencyjny. Warto więc wybrać może na pierwszy rzut oka droższy, ale pewniejszy produkt bankowy. Przed podpisaniem umowy koniecznie trzeba całą dokładnie przeczytać i przeanalizować, głównie fragmenty dotyczące sankcji, cesji i ewentualnych działań windykacyjnych, oczywiście ważne są także oprocentowanie i inne koszty związane z obsługa kredytu. W razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z mobilnym doradcą i pytać. W końcu to zobowiązanie na lata.

Sprawdź także:
kredyty gotówkowe promocje maj 2019
kredyty hipoteczne promocje maj 2019
konta osobiste promocje maj 2019
konta dla firm promocje maj 2019

O Autorze:

Filed in: Kredyty
×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Google+