Kredyt hipoteczny od podstaw

| 19 maja 2014 | 0 komentarzy

Banki oferują swoim klientom naprawdę atrakcyjne promocje oraz pożyczki. Szczególnie te ostatnie cieszą się dużą popularnością, ponieważ coraz więcej osób potrzebuje wsparcia finansowego. Wśród wielu kredytów, jakie możemy zaciągnąć, istnieje tak zwany hipoteczny. Choć ta nazwa wydaje się tajemnicza, spróbujemy wyjaśnić w prosty sposób, na czym on tak naprawdę polega.

Kredyt hipoteczny to długotrwała pożyczka, jaką zwykle zaciąga się na kilka, a nawet kilkanaście lat. Najważniejszą informacją jest jednak to, że zabezpieczeniem jest tutaj hipoteka, czyli ograniczone prawo rzeczowe na nieruchomość, która służy zabezpieczeniu wierzytelności. Może się to wydawać nieco skomplikowane. Ale w praktyce chodzi po prostu o to, że dopóki kredyt nie zostanie przez nas spłacony, nie możemy czuć się jedynymi właścicielami zakupionej nieruchomości. Warto dodać bowiem, że zazwyczaj korzysta się z takiego świadczenia w przypadku, gdy planujemy zakup mieszkania, gotowego domu, bądź też działki budowlanej. Zastawiając tak zwaną hipotekę, dajemy bankowi pewność, że w razie niedotrzymania zobowiązań finansowych, nie będzie on stratny.

Może bowiem przejąć hipotekę i w ten sposób odzyskać niespłacone przez klienta długi. Wiadomo powszechnie, że bank nie może pozwolić sobie na duże starty, dlatego właśnie musi się ich wystrzegać. Doskonałym rozwiązaniem jest dla niego zatem udzielanie pożyczek pod hipotekę, nie istnieje bowiem ryzyko stracenia pieniędzy.

Kredyt hipoteczny ma też jedną, ale bardzo ważną zaletę. Okazuje się, że takie rozwiązania finansowe są zwykle o wiele tańsze, niż ma to w przypadku innych, oferowanych przez banki świadczeń. Uzasadnić to można w następujący sposób: bank, który udziela pożyczki hipotecznej otrzymuje gwarancję i doskonałe zabezpieczenie przed ewentualnym brakiem spłaty środków. Nie musi zatem wymagać wysokich odsetek, a także prowizji.

Jeśli marzymy o zakupieniu własnej nieruchomości, warto wybrać się do swojego banku i poprosić o rozmowę z doradcą, a także analitykiem finansowym. Po badaniu naszej sytuacji życiowej, ci specjaliści z pewnością pomogą nam podjąć decyzję, która okaże się dla nas jak najbardziej korzystna. Warto zaufać fachowcom, którzy znają się na swojej pracy.

Sprawdź także:
kredyty gotówkowe promocje luty 2020
kredyty hipoteczne promocje luty 2020
konta osobiste promocje luty 2020
konta dla firm promocje luty 2020

O Autorze:

Filed in: Banki
×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Google+