Czy warto inwestować w złoto?

| 8 sierpnia 2017 | 0 komentarzy

Posiadanie oszczędności jest ważne, wtedy czujemy się bezpieczniejsi i wolni finansowo, poza tym odłożone pieniądze mogą być przydatne w sytuacjach kryzysowych. Oczywiście oszczędności nie powinniśmy odkładać do skarpety, najlepiej je zainwestować.

Złoto to fizyczny nośnik wartości, którym interesuje się coraz więcej osób. To dobre zabezpieczenie elektronicznych oraz papierowych pieniędzy, złoto kojarzone jest z bezpieczeństwem. Inwestowanie w złoto jest opłacalne, ponieważ są to aktywa namacalne i jest ono środkiem płatniczym uznawanym na całym świecie. Przykładowo, jeżeli na terenie naszego kraju wybuchnie wojna i będziemy zmuszeni opuścić kraj, nie będziemy mogli kupić żadnych towarów ani usług za złotówki, gdyż nikt ich od nas nie przyjmie. Co innego złoto, którym zapłacimy wszędzie, jest to uniwersalny środek płatniczy.

Złoto ma przewagę nad innymi formami inwestowania, ponieważ nie ulega inflacji, poza tym jest towarem deficytowym, więc można się spodziewać, że w dłuższej perspektywie czasu jego wartość będzie rosnąć. Kolejną zaletą inwestowania jest to, że bez problemu można je przekazać w spadku bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów w formie podatków.

Kiedy warto inwestować?

W złoto najlepiej inwestować wtedy, gdy jest stosunkowo tanie, wówczas nabywamy sztabki i czekamy, aż kruszec zdrożeje. Oczywiście w tym wypadku, trzeba liczyć się z tym, że złoto jest rozliczane w dolarach amerykańskich, tak więc warto wcześniej sprawdzić kurs USD/PLN. Poza tym będzie trzeba powadzić analizę zmian wartości złota, będą to działania długofalowe, więc dla niektórych dosyć żmudne. Tak czy inaczej, w czasach, gdzie sytuacja polityczno-gospodacza w kraju i na świecie jest niepewna, będzie to inwestycja opłacalna.

Od czego zacząć?

Inwestowanie w złoto, należy zacząć oczywiście od zakupu kruszcu; można je kupić w sklepach internetowych, mennicach, zakładach złotniczych, a nawet w lombardach. Najbardziej opłacalny będzie zakup w sklepach stacjonarnych albo internetowych, przy czym należy być ostrożnym i zapoznać się wcześniej z działalnością firmy. Cena złota jest ustalana na podstawie kursu giełdowego, jest obłożona marżą dilera. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w sztabki złota albo monety bulionowe o określonym stopie. Natomiast nie warto decydować się na zakup biżuterii.

Inwestowanie w złoto bez wątpienia jest opłacalne, przy czym trzeba zainwestować spore kwoty, aby móc na tym zyskać. Oczywiście jak w przypadku każdej innej inwestycji ulega wartość złota wahaniom, więc można na nim zyskać lub stracić.

Sprawdź także:
kredyty gotówkowe promocje maj 2022
kredyty hipoteczne promocje maj 2022
konta osobiste promocje maj 2022
konta dla firm promocje maj 2022

O Autorze:

×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Google+