Co to jest fundusz inwestycyjny nieruchomości?

| 19 maja 2014 | 0 komentarzy

Rynek nieruchomości rozwija się obecnie bardzo prężnie. Widzimy przecież w polskich miastach, jak nieustannie powstają nowe osiedla, a osoby prywatne chętnie inwestują w tak zwane firmy deweloperskie. Niemal w każdej gazecie znajdujemy ogłoszenia o sprzedaż czy kupno mieszkania, a nawet domu. Uważa się zatem, że inwestowanie w rynek nieruchomości może być dobrym i opłacalnym pomysłem. Umożliwiają nam to również banki, ponieważ oferują swoim klientom tak zwany fundusz inwestycyjny nieruchomości.

Chociaż fundusze nieruchomości nie są zbyt popularne wśród Polaków, decyduje się na nie coraz więcej osób. Spróbujmy zatem wytłumaczyć, na jakiej zasadzie funkcjonują i czego można się po nich spodziewać. Otóż, jak sama nazwa wskazuje, chodzi tutaj o czynne uczestnictwo w interesach konkretnych firm deweloperskich. Decydując się na założenie takiego funduszu, zgadzamy się, aby bank rozporządzał zgromadzonymi przez nas funduszami. Inwestowanie dotyczy oczywiście rynku nieruchomości, ale możliwości pojawia się tutaj naprawdę wiele.

Bardzo ważne jest to, że zazwyczaj uruchomienie pieniędzy obywa się poprzez pośrednictwo tak zwanych spółek celowych. To one zajmują się wyszukiwaniem firm i przedsiębiorców, którym wiedzie się całkiem dobrze, ale dodatkowe pieniądze zawsze są przecież potrzebne. I tak oto mamy do wyboru wiele opcji, musimy jednak pamiętać, że o tym decyduje już bank, a my musimy wykazać się cierpliwością i zaufaniem. Fundusze nieruchomości najczęściej służą do wspierania firm deweloperskich, budowy określonych budynków, takich jak domy czy osiedla mieszkaniowe, sprzedaży i zakupy konkretnych obiektów, a także ich wynajem. Wszystko to oczywiście posiada swój określony cel. Jeżeli bank postanawia wspierać daną spółkę, to spodziewa się konkretnego zysku. Nim natomiast bank dzieli się z klientem, doliczając do ulokowane kwoty tak zwane odsetki.

Fundusze nieruchomości niosą za sobą pewne ryzyko. Nie jest ono może zbyt duże, ale trzeba się z nim liczyć. Sytuacja zazwyczaj komplikuje się wtedy, gdy dana firma lub spółka nie może już pochwalić się wysokimi osiągnięciami. Na szczęście banki doskonale wiedzą , w co najlepiej inwestować i zazwyczaj nie popełniają błędów. Pamiętajmy jednak, że ryzyko istnieje zawsze.

Sprawdź także:
kredyty gotówkowe promocje styczeń 2019
kredyty hipoteczne promocje styczeń 2019
konta osobiste promocje styczeń 2019
konta dla firm promocje styczeń 2019

O Autorze:

×

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Google+